پنجشنبه 28 شهریور 1398
سرپرست استانداری گیلان در دیدار با آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس؛

واژه آزادگی زیبنده اسرای مجاهد، صبور و مقاوم ایرانی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/26 22:48 بازدید: 344
سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه واژه آزادگی زیبنده  اسرای مجاهد، صبور و مقاوم ایرانی است، گفت: آزادگان، ایستادگی و مقاومت را با بهره‌گیری از ایمان، تقوا و توکل به خداوند متعال به منصه ظهور رساندند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع امشب با حضور در منزل محمداسماعیل نیکی از آزادگان دوران دفاع مقدس با تبریک سالروز غرورآفرین و عزتمندانه بازگشت آزادگان به میهن اسلامی افزود: تجربه مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس ، برگ زرینی در تاریخ پرافتخار این مرز و بوم است.
وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ نشان داده اند که برای حفاظت، پاسداری و صیانت از آرمان های ملی، دینی، ارزشی و کیان میهن از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
سرپرست استانداری گیلان افزود: رشادت‌های ایرانیان به ویژه گیلانیان در نهضت جنگل در پاسداری از میهن به فرماندهی میرزاکوچک خان یکی از نمونه‌های بارز استقامت این ملت است. 
وی اظهار داشت:  مقاومت  ملت سلحشور ایران در دوران هشت ساله دفاع مقدس در برابر صدام و رژیم بعث که با حمایت  کشورهای سلطه‌گر به ویژه آمریکا صورت گرفت، نمونه ارزنده و گرانسنگ مجاهدت‌های مردم مقاوم ایران است.
دکتر زارع افزود: اسرای ایرانی با صلابت و مقاومت، تمامی شکنجه‌های جسمی و روحی و دشواری‌ها را تحمل کردند و با عزت و سربلندی به میهن خود بازگشتند.
سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه تاریخ ، استقبال باشکوه مردم ایران از آزادگان را فراموش نمی‌کند، گفت: واژه آزادگی زیبنده اسرای مجاهد، صبور و مقاوم ایرانی است زیرا ایستادگی و مقاومت را با بهره‌گیری از ایمان، تقوا و توکل به خداوند متعال به منصه ظهور رساندند.
سرهنگ محمداسماعیل نیکی که از بازنشستگان ارتش جمهوری اسلامی است، مهر ماه سال 1359 در منطقه رادار دهلران به اسارت رژیم بعث عراق درآمد و مرداد ماه 1369 پس از تحمل 10 سال اسارت به میهن اسلامی بازگشت.
دکتر زارع همچنین عصر امروز با آزادگان شاغل در ستاد استانداری گیلان و فرمانداری‌های تابعه نیز دیدار و از رشادت‌های آنان تجلیل کرد.
استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی