پنجشنبه 28 شهریور 1398
سرپرست استانداری گیلان در جلسه ستاد اربعین حسینی؛

از تمام ظرفیت ها برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین استفاده شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/30 20:34 بازدید: 272

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها تعداد زوار امسال بیش از سال های گذشته خواهد بود، گفت: برنامه ریزی های لازم برای افزایش حداقل ۳۰ درصدی زوار نسبت به سال گذشته انجام شده و از تمام ظرفیت های موجود جهت ارائه خدمات مطلوب استفاده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛دکتر ارسلان زارع عصر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی استان گیلان از حضور گسترده مردم در برپایی جشن‌ها در دهه امامت و ولایت از عید قربان تا غدیر تشکر و قدردانی کرد و گفت: از برادران و خواهران اهل سنت گیلان به جهت مشارکت و حضور گسترده در این مراسمات که نشان دهنده وحدت و وفاق مسلمانان این کشور خصوصاً استان است، تشکر می کنم.

وی با تاکید بر لزوم هماهنگی و انسجام در برگزاری جلسات کمیته های ۱۲ گانه ستاد اربعین اظهار کرد: عملکردها باید براساس سیاست‌های ابلاغی ستاد مرکزی اربعین باشد و همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق سامانه سماح نظارت ها و هماهنگی ها نیز تشدید شود.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها تعداد زوار امسال بیش از سال های گذشته خواهد بود، افزود: برنامه ریزی های لازم برای افزایش حداقل ۳۰ درصدی زوار انجام شده و از تمام ظرفیت های موجود جهت ارائه خدمات مطلوب استفاده می شود.

وی به ضرورت تمهید برخی موارد ضروری متناسب با نیاز زائران اشاره و تصریح کرد: آماده سازی زیرساخت ها، استفاده از ظرفیت راه آهن، افزایش گیت‌ها در پایانه مرزی آستارا برای جلوگیری از صف های طولانی، اطلاع رسانی به موقع جهت ثبت نام زوار و پوشش خبری مطلوب باید مورد توجه کمیته های اربعین قرار گیرد.

دکتر زارع با تاکید بر حفظ امنیت و سلامت در مسیر برگزاری همایش اربعین حسینی گفت: برگزاری اجتماع بزرگ اربعین در شرایطی امن و آرام جلوه ای از وحدت مسلمانان و عظمت اسلام است که همکاری مضاعف کمیته‌های ستاد، سازمان های مردم نهاد، شوراهای اسلامی، شهرداری ها و خیران را می‌طلبد.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی