یکشنبه 28 بهمن 1397
در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تالش مطرح شد؛

کیفیت ساخت و سازها با پیوست پدافند غیرعامل همراه باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/06 16:21 بازدید: 530

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت : استحکام زیرساخت ها در حوزه های راه، ابنیه و ساخت و ساز باید استاندارد سازی شده و کیفیت آن ها با پیوست پدافند غیرعامل همراه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تالش در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این نشست امیر محمدپور با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل اظهار داشت : هدف از پدافند غیرعامل حفاظت از جان و مال مردم، تاسیسات، زیر ساخت ها، منابع اقتصادی و سرمایه فرهنگی و سیاسی است.

وی با تشریح اهداف پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری ، ارتقای پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات نظامی دشمن می شود.

دبیر شورای پدافند غیرعامل گیلان افزود :ضرورت استحکام زیرساخت ها اجرای پدافند غیرعامل استحکام زیرساخت ها و جایگزینی و دو منظوره کردن تاسیسات باید مورد توجه مدیران دولتی و بخش خصوصی قرار بگیرد.

محمدپور با بیان اینکه استحکام زیرساخت ها در حوزه های راه، ابنیه و ساخت و ساز باید استاندارد سازی شده و کیفیت آن ها با پیوست پدافند غیرعامل همراه باشد،تصریح کرد: هر اقدام غیر مسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد پدافند غیرعامل خوانده می شود و در جنگ نرم پدافند غیرعامل به مسائلی می پردازد که با کاهش صدمات و شکاف ها در باورهای نیک افراد جامعه ،میزان تاثیر گذاری حملات نرم را کاهش داده و قدرت بازپروری افکار را افزایش می دهد و امروز هدف نهایی دشمن این است که جمهوری اسلامی ایران مجدد پای میز مذاکره برود.

محمدپور شورای پدافند غیر عامل را بازوی قدرتمند اداره کل پدافند غیرعامل برشمرد و خاطرنشان کرد: موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی ها و همکاری های همه نهادها ، دستگاهها و مردم است.

در ادامه عیسی مهدوی فرماندار تالش با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در عصر کنونی اظهار کرد: امروز پیشرفت های علم و فناوری دیگر معطوف به جنگ سخت نمی شود بلکه جنگ نرم را هدف قرار داده اند.

وی افزود: دشمن به دنبال نقاط ضعف زیرساخت ها و منابع است که بتواند با ابزار خود نقاط ضعف را شناسایی کرده و تاثیر بگذارد.

مهدوی فرماندار شهرستان تالش پدافند غیرعامل را مقوله ای پیچیده خواند که نیازمند مدیریت است و می تواند با کمترین امکانات بهترین فرصت ها را به وجود آورد.

لازم به ذکر است: در این مراسم طی حکمی از سوی رییس شورای پدافند غیرعامل استان گیلان،عیسی مهدوی بعنوان رییس شورای پدافند غیرعامل شهرستان تالش منصوب و حکم خود را از سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استان گیلان دریافت کرد.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی